Opening Hours:Pracujemy w godzinach: 8.00 - 20.00

Logo MEDICUS

Jak zwalczyć przebarwienia na zębach?

Categories :Jama ustna

Białe, błyszczące i piękne zęby to marzenie wielu osób, zwłaszcza działających w sferze publicznej, w której tak istotne jest pierwsze wrażenie. Niestety, w ciągu naszego życia, jedzenie rozmaitych potraw, napoje takie, jak kawa, herbata czy wino czerwone powodując przebarwienia na zębach, które potrafią w rażący sposób wpływać na kolor naszego uśmiechu. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień na zębach są także: palenie tytoniu w papierosach lub fajkach i innych produktach z tytoniem, picie napojów z różnego rodzaju ziół, które także mogą barwić zęby, próchnica zębów spowodowana najczęściej niedostateczną higieną jamy ustnej lub przebarwienia powstające na skutek działania niektórych leków, a także chorób wewnętrznych. W niektórych przypadkach inny niż biały kolor zębów jest także kwestią uwarunkowaną genetycznie.

Usunięcie przebarwień na zębach dla wielu osób staje się więc kwestią wyjątkowo palącą i jednym z najczęstszych pytań zadawanych w gabinecie dentystycznym. To właśnie z lekarzem najlepiej rozpocząć pracę nad wybielaniem zębów, to on bowiem oceniając ich stan może doradzić sposoby na usunięcie przebarwień, jak płukanie jamy ustnej czy zastosowanie innego rodzaju rozwiązań. Do zachowania niezbędnej higieny jamy ustnej pomagającej w odzyskaniu pięknego uśmiechu polecane są produkty takie, jak płyn do jamy ustnej, szczoteczka elektryczna pomocna w usuwaniu kamienia nazębnego, który także może przyczyniać się do powstawania przebarwień oraz odpowiednie pasty do zębów zawierające składniki aktywnie wybielające zęby.

Zwolennicy metod naturalnych dbania o zdrowie i urodę mogą także wybrać domowe sposoby higieny jamy ustnej, jak plyn do plukania stworzony z roztworu sody oczyszczonej lub cytryny, które mają naturalne właściwości wybielające. Warto jednak pamiętać, że nie można używać tych produktów do szczotkowania zębów, mają one bowiem dość inwazyjny wpływ na stan zębów i mogą uszkodzić ich szkliwo.

Jeśli pomimo stosowania właściwej higieny jamy ustnej i naturalnych sposobów na wybielanie zębów, nie odnoszą one skutku, warto po konsultacji z lekarzem zdecydować się na zabieg wybielania zębów przeprowadzany w gabinecie dentystycznym. Profesjonalne zabiegi wybielania zębów wykorzystują nowoczesne techniki, jak laser naświetlający zęby po nałożeniu specjalnego preparatu wybielającego. Zabieg taki powtarza się w dwóch lub trzech fazach naświetlania, a po każdej z nich nakładana jest nowa warstwa preparatu. Innym sposobem jest wybielanie zębów metodą domową, ale po wykonaniu dokładnego odcisku zębów i odpowiednio dobranych do nich nakładek oraz preparatu o stężeniu odpowiednim do konieczności wybielenia. Pacjent sam aplikuj sobie preparat na zęby, a cały proces trwa około dwóch tygodni, po których faktycznie zauważalne są różnice. W ekstremalnych przypadkach stosuje się połączenie obu tych metod: w gabinecie i domowej aplikacji, pozwalające na najszybsze uzyskanie spektakularnych efektów i olśniewania uśmiechem pacjenta otoczenia.

https://www.listerine.pl/