Opening Hours:Pracujemy w godzinach: 8.00 - 20.00

Logo MEDICUS

Tabletki na gardło, jakich jeszcze nie miałeś!

Categories :Jama ustna

Choroby gardła to całoroczna zmora niejednego z nas. Ból, kłucie i palenie pojawia się nie tylko w okresie wzmożonych przeziębień, ale także w czasie, gdy zupełnie się tego nie spodziewamy – na przykład podczas letnich wakacji.

Przyczyny chorób gardłowych

O ile w sezonie jesienno-zimowym łatwiej o złapanie wirusów, a bakterie krążą wszędzie, gdzie się tylko znajdziemy, to latem również jesteśmy narażeni na ból. Sprzyja temu szczególnie picie zimnych napojów oraz jedzenie lodów podczas upałów. W niektórych zawodach, takich jak na przykład nauczyciel, czy wykładowca praca głosem powoduje wysuszenie błony śluzowej gardła, a co za tym idzie wszelkiego rodzaju dolegliwości gardłowe. Uczucie dyskomfortu powodować może także silny stres, w wyniku którego cierpi nasz organizm, a w tym i gardło.

Pastylki do ssania Fiorda sposobem na walkę z bólem

Niebywałą skuteczność, jaką zapewniają tabletki Fiorda zawdzięczamy trzem podstawowym składnikom, którymi są:

– wyciąg z porostu islandzkiego,
– laktoferyna,
– wyciąg z owoców dzikiej rózy.

Pierwszy ze składników zawiera substancje śluzowe, które tworzą powłokę ochronną, zapewniając komfort dla błony śluzowej gardła, a także krtani oraz strun głosowych. Dzięki temu szybko możemy poczuć złagodzenie obrzęku i ukojenie.
Drugi to białko naturalnie występujące w mleku, a także w ślinie i łzach człowieka. Znajduje się również w pokarmie matek.
Trzeci wspomaga naturalne procesy odpornościowe organizmu oraz chroni błonę śluzową górnych dróg oddechowych.

Na rynku znajdziemy pięć rodzajów tabletek Fiorda, do wyboru: o smaku czarnej porzeczki, cytryny oraz miętowym. Dostępny jest także Fiorda Vocal, przeznaczony dla osób cierpiących na suchość gardła i chrypkę. Jego wyjątkowy skład różni się nieco od podstawowego. Otóż oprócz wyciągu z porostu islandzkiego zawiera on takie unikatowe składniki jak wyciąg z prawoślazu oraz kwas hialuronowy. Cechą tego ostatniego jest zdolność zatrzymywania i wiązania cząsteczek wody.

Natomiast Fiorda Junior to pastylki do ssania o przyjemnym smaku malinowym dla dzieci od 4-ego roku życia, bez dodatku cukru! Oprócz wyciągu z porostu irlandzkiego oraz laktoferyny zawierają one także wyciąg z lipy, który działa na gardło dziecka wyjątkowo łagodząco i tonizująco.

Istotne znaczenie ma fakt, że niewiele jest przeciwwskazań do stosowania tych pastylek. Nie powinno się ich zażywać jedynie wtedy, gdy mamy uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Nie podajemy ich także dzieciom poniżej 4-ego roku życia, gdyż uważa się, że nie mają one wykształconej jeszcze zdolności ssania i mogłyby się zadławić.

Są to zatem bardzo bezpieczne tabletki na gardło. W ciąży ich stosowanie również jest dopuszczalne. Są polecane do stosowania również przez diabetyków.

Zaletą tych tabletek jest też niepodważalnie atrakcyjna cena, która w zależności od apteki kształtuje się na poziomie 10-15 zł – polecamy:

więcej informacji